Miroslav Sychra – Jiří Pelcl - Brooklyn

Datum: 
8. Srpen
Místo konání: 
Galerie Caesar

Miroslav Sychra – Jiří Pelcl - Brooklyn
Galerie Caesar / 3. 8. -31. 8. 2017

Umělecká výpověď fotografa Miroslava Sychry a designéra Jiřího Pelcla o fenoménu New Yorku. Výstava je volnou koláží velkoformátových fotografií, trojrozměrných objektů a textů.

Miroslav Sychra
Narozen: 10. 5. 1950 ve Svitavách
V letech 1965-1970 studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně u profesora K. O. Hrubého.
Při zaměstnání začal externě studovat FAMU, obor umělecká fotografie. V té době se začal věnovat černobílým kompozicím. V roce 1975 odešel do Prahy a pokračoval ve studiu FAMU coby posluchač denního studia.
Více než 30 let se průběžně věnuje tvorbě koncipovaných zátiší s víceméně abstraktní tématikou s důrazem především na kompozici, světlo a estetickou stránku, rovněž využívaných na výzdobu interiérů, ať už soukromých nebo veřejných. Tato zátiší vystavil v několika městech na výstavách.

Prof. ak. arch. Jiří Pelcl
Narozen: 22. 9. 1950 v Postřelmově (okr. Šumperk)
Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně, architekturu na VŠUP a design nábytku na Royal College of Art v Londýně.
Založil uměleckou skupinu Atika a v roce 1990 svůj vlastní ateliér. V letech 2002–2005 působil jako rektor VŠUP
Zabývá se průmyslovým designem skla, porcelánu a nábytku. Realizoval řadu interiérů prestižních objektů (interiéry pro prezidenta Václava Havla na Pražském hradě, velvyslanectví v Římě, Pretorii, Český dům v Malmö a jiné). V roce 2006 získal Národní cenu za design, cenu Form 2006 v Německu, cenu Design Plus 2007 v Německu, cenu Czech Grand Design pro designéra roku 2007. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách designu Národní galerie v Praze, Uměleckoprůmyslového musea v Praze, Moravské galerie v Brně, v Die Neue Sammlung v Mnichově, v Museum fűr Gestaltung v Curychu, ve Swedish Glassmuseum ve Smalands, v Museum of Applied Arts ve Frankfurtu.