Punkrocková hostina v Olomouci! Hlavní chod Billy Talent bude mít tři předkrmy

Olomouc / 14. 7. 2017

Jako vykřičník se přesně v půlce prázdnin tyčí jedna z nejvýznamnějších rockových událostí letošního léta. Na Korunní pevnůstce v Olomouci zahraje 1. srpna kanadská punkrocková kapela Billy Talent. Pořádající agentura Bounty Rock Cafe Promotion přitom návštěvníkům koncertu populární formace z Toronta připravila atraktivní program na celý večer. „Pojali jsme to jako minifestival. Před Billy Talent budou hrát další tři kapely,“ uvedl za pořadatele Dušan Neumann.

Areál Korunní pevnůstky se otevře už v 18 hodin a hodinu nato zahájí punkrockovou hostinu česká kapela Rabies. Parta z Bystřice nad Pernštejnem nabízí anglicky zpívaný punkrock, který se hlásí k zámořským velikánům Rancid, NOFX nebo Social Distortion. Ve 20 hodin je vystřídá trojice muzikantů ze vsetínského Bronxu říkající si Criminal Colection, která nabíjí nejen české posluchače energickým pop-punkem už víc než deset let. Třetím a posledním předkrmem bude od 21 hodin britská skupina Tigress. „Tu si převeze přímo s Billy Talent. Pětičlenná parta z britského Chelmsfordu v čele se zpěvačkou Katy Jackson hraje teprve dva roky, ale kromě toho, že už vydali dvě studiové nahrávky, zahráli si nedávno třeba s Green Day,“ doplnil Neumann s tím, že zhruba ve 22 hodin pak na pódium dorazí hlavní hvězdy včera.

Billy Talent se v České republice těší velké popularitě. Původně středoškolská kapela vedená charismatickým zpěvákem Benem Kowalewiczem debutovala albem Watoosh! už v roce 1999. Ani téměř po dvaceti letech nevypadli ze světové rockové extraligy, o čemž svědčí vyprodané koncerty po celém světě a davy natěšených fanoušků očekávajících energickou show s našlapanou muzikou a místy provokativními texty. V České republice Kanaďané hráli poprvé v roce 2007.

Olomoucká Korunní pevnůstka bude jednou ze zastávek Billy Talent během nabitého prázdninového turné. „V červenci a srpnu hrají skoro každý den. Začínají ve Švýcarsku a přes Německo, Rusko, Ukrajinu a Slovensko dorazí k nám. Pak je ještě čekají koncerty v Rakousku, Maďarsku, Belgii nebo Polsku,“ zmínil Neumann. „Patří k headlinerům vyhlášených festivalů, jako jsou maďarský Sziget nebo Frequency v Rakousku, ale na Olomouc se už moc těší, protože zájem o lístky v předprodejích byl jeden z největších v celé Evropě,“ dodal.

Vstupenky na koncert Billy Talent, který je součástí programu festivalu Olomoucké kulturní prázdniny stojí 799 korun a jsou stále v prodeji v sítích Ticketportal, Ticketstream a GoOut nebo v Bounty Rock Cafe na třídě Kosmonautů v Olomouci.

Program 
Rabies – 19:00 – 19:45 
Criminal Colection – 20:00 – 20:45
Tigress – 21:00 – 21:45
Billy Talent – 22:00 – 23:59

Rabies zvou na koncert s Billy Talent

Rabies tvrdě cvičí na koncert s Billy Talent. Inspektor Clouseau a Kato by z nich měli radost. :)

Zveřejnil(a) Bounty Rock Cafe dne 12. červenec 2017
Tom Hennel / Criminal Colection

Máme tu pro vás vzkaz z Bronxu. :)

Zveřejnil(a) Olomoucké kulturní prázdniny dne 10. červenec 2017

TATO AKCE JE FINANČNĚ PODPOROVÁNA STATUTÁRNÍM MĚSTEM OLOMOUC A OLOMOUCKÝM KRAJEM

Partneři

 

Zde může být vaše reklama...