ZVA 12-28 BAND / SK

Datum: 
18. Červenec
Čas: 
19:00 hod.
Místo konání: 
U Terezské brány, Pivovar Moritz
Cena: 
Vstupné dobrovolné

V roce 2019 uplyne 29 let od vzniku kapely a jejího prvního koncertu. Sestavu kapely tvoří tým, který obklopuje zakladatele, lídra, originálního autora skladeb, kytaristu a zpěváka Norberta Červenáka. Kapela má v nabídce i koncerty s hosty, jako jsou například vynikající polský bluesový kytarista Tomek Kruk, saxofonista Ján Kopčák nebo houslisti Stanislav Fakan a Erik Kadlečík.

Svérázný band má na svém kontě tato autorská alba: Hrubá múka (2005), Za fúzy ma poťahaj (2007), Z ruky zobať (2010) a Šibenica frajerka (2015). Ze všech těchto nahrávek dýchá živelná bluesová reflexe běžného života. Kapela se výrazně vymyká tipickému bluesovému klišé. V jejím hudebním jazyce naleznete i prvky čerpající ze slovenského folklóru. Texty Norberta Červenáka píše sám život. Vyznačují se typickým zvolenským jazykovým koloritem a samozřejmě smyslem pro humor. ZVA 12-28 BAND je opakovaným vítězem veřejného hlasování na portálu Bluesmusik.sk v kategorii Nejoblíbenější skupina roku 2015, 2016, 2017...

Podle iDNES.cz si „kapela vytvořila absolutně vlastní styl, nemusí nikomu nic dokazovat“. K albumu Z ruky zobať se v titulku recenze píše: „Životní průšvihy obrací ZVA 12-28 BAND ve svůj prospěch“. Ironie a hlavně sebeironie patří totiž k hlavním esencím textů této výborné slovenské kapely.

TATO AKCE JE FINANČNĚ PODPOROVÁNA STATUTÁRNÍM MĚSTEM OLOMOUC A OLOMOUCKÝM KRAJEM

Partneři

 

Zde může být vaše reklama...